+420 387 986 946 info@biber.cz

O NÁS

Firma Biber s.r.o.

je výhradním zástupcem rakouské firmy Eschlböck GmbH při prodeji mobilních štěpkovacích strojů značky BOBR.

Štěpkovací stroje Bobr jsou vyráběny již přes 40 let a svým provedením, robustností, kvalitou zpracování a výkonem patří mezi přední evropské výrobky na zpracování dřevního odpadu a výrobu štěpky.

Kromě obchodního programu v naší výrobně vyrábíme svařované rámy a konstrukce, zábradlí a ploty. Ve vlastních výrobních prostorách provozujeme zámečnickou kovovýrobu. Jsme vybaveni zařízením pro svařování, ohýbání a dělení materiálu, můžeme zpracovávat výrobky do hmotnosti 3000 kg.

Od nápadu k realizaci

Již generace slouží zemědělcům nápady a myšlenky firmy Eschlböck. V roce 1956 založil pan Rudolf Eschlböck starší firmu na vývoj a výrobu strojů pro zemědělství.

Nejúspěšnějším patentem zakladatele firmy byl vůz s podlahovým dopravníkem. První štěpkovač Eschlböck vznikl v roce 1978.

Díky vynalézavosti a schopnosti svých spolupracovníků se rodinná firma Eschlböck dostala na vedoucí pozici v oboru štěpkovacích strojů v Evropě.

 

Nejširší program štěpkovacích strojů v Evropě

Pod značkou Bobr vyrábí dnes firma Eschlböck širokou paletu štěpkovacích strojů. Od malých pro údržbu krajiny až po velké stroje pro průmyslové využití. Firma Eschlböck je jediný výrobce v Evropě s takto širokým výrobním programem (od diskových štěpkovacích strojů pro kmeny do průměru 12 cm po bubnové sekačky pro kmeny do průměru 75 cm).

 

Bobr – úspěšná historie

V roce 1984 vyvinul rodinný podnik Eschlböck diskovou sekačku Bobr 5. S tímto kombinovaných strojem se mohli vyrábět hrubé štěpky o velikosti až 12 cm popř. přesná jemná štěpka. S Bobrem 5 KL byl umožněn společnostem v Rakousku a Bavorsku přechod od topení kusovým dřevem na komfortní automatické kotle na štěpku. Od té doby se prodalo přes 1600 strojů řady Bobr 5.

V roce 1992 uvedla firma na trh robustní štěpkovač Bobr 7 se vstupním otvorem 35 x 56 cm. V páru usazené nože na sekacím rotoru se staly vzorem a standardem na trhu bubnových štěpkovačů.

V roce 1995 byl prodán první velký štěpkovač Bobr 8 (dnes označován jako Bobr 80, název byl změněn v roce 2001).

V roce 2008 stanovila firma Eschlböck se svým Kombirotorem nový milník ve štěpkování. Nová generace strojů Bobr umožňuje výrobu přesné krátké štěpky, kterou jsou stroje Bobr známé desítky let, ale také hrubé štěpky pro průmyslové použití.