+420 387 986 946 info@biber.cz

ŠTĚPKOVACÍ STROJE

Nejširší program štěpkovacích strojů v Evropě

Pod značkou Bobr vyrábí dnes firma Eschlböck širokou paletu štěpkovacích strojů. Od malých pro údržbu krajiny až po velké stroje pro průmyslové využití. Firma Eschlböck je jediný výrobce v Evropě s takto širokým výrobním programem (od diskových štěpkovacích strojů pro kmeny do průměru 12 cm po bubnové sekačky pro kmeny do průměru 75 cm).

Bobr 2V a Bobr 2Z

Ideální ke štěpkování odpadového dřeva jako vršky stromů, keře, … Disková sekačka do 14 cm průměru materiálu. Velký vstupní otvor, bez obslužný pohon, robustní sekací kolo s výfukovými lopatkami umožňuje dopravovat štěpku na velkou vzdálenost.

Bobr 3-21

Ideální v péči o krajinu a k výrobě energetické štěpky. Do 21 cm průměru materiálu. Stroj je vybaven kalibrovacím hřebenem ze speciální nožové oceli pro přesnou rovnoměrnou štěpku. Takto vyrobená štěpka je vhodná jako palivo pro automatické kotle.

Bobr 6

Stroj je určen pro sekání dřevěného materiálu až do průměru kmene 32 cm a výrobu přesné štěpky bez nadrozměrných kusů jakosti G30 – G50 s dalším využitím pro topení, terénní úpravy, v průmyslu apod.. Přináší výhody použití bubnového systému sekání do velikostní kategorie diskových sekaček – bubnová sekačka neseká materiál v celém průměru jako disková sekačka. Z tohoto pohledu je sekání méně náročné na výkon traktoru, efektivnější a plynulejší. Díky přesné kalibraci sekaného materiálu přes síto splňuje vyrobená štěpka normu Önorm 7133 – G30 a G50.

Bobr 7 – nový

Navazuje na úspěch původní řady Bobr 7. Osvědčená konstrukce a robustnost je doplněna snadnou obsluhou stroje. Místo sekacích nožů je sekací rotor osazen snadno vyměnitelnými čepelemi. Výfuk je již v základu ovládán hydraulicky. Vstupní trychtýř je vybaven bezpečnostními prvky podle nejnovějších bezpečnostních norem.

Bobr 60

Stroj je následníkem úspěšné řady Bobr 7 Plus a je vstupním modelem mezi profesionální uživatele. Výfuk i sklopná vana je hydraulicky ovládaná z místa operátora. Sekací rotor je osazen 8 ks snadno vyměnitelných čepelí. Velký a výkonný ventilátor z otěruvzdorného materiálu Hardox pro snadné plnění kontejnerů.

Bobr 78

Nejmladší člen rodiny štěpkovacích strojů obsahuje všechny poznatky získané za více než 40 let výroby štěpkovacích strojů. Robustní a otevřený sekací rotor s možností volby sekání pomocí nožů nebo vyměnitelných čepelí a šetrný způsob vynášení štěpky garantují efektivní výrobu štěpky jakosti P15 – P63 s minimálním podílem prachových částic.

Bobr 83

Nová řada štěpkovačů Bobr 83 se vstupním otvorem 60 x 98 cm má všechny předpoklady stát se pomyslnou laťkou ve své výkonové třídě. Optimalizované podávací ústrojí s agresivními podávacími válci umožňuje plnění stroje pomocí hydraulické ruky až těsně k sekacímu rotoru. Nový Kombirotor pro výrobu přesné a hrubé štěpky může být osazen 16 nebo 8 sekacími noži nebo systémem vyměnitelných čepelí. Každý uživatel se může dodatečně volit mezi sekacími noži a systémem vyměnitelných čepelí. Velký pomaloběžný výfuk zajišťuje šetrnou dopravu štěpky s minimem prachovým částic.

Bobr 84

S šířkou vstupního otvoru 122 cm je řada Bobr 84 ideální pro zpracování křovin, výřezů po těžbě a podobných objemných materiálů, ale také kulatiny do průměru 60 cm. Robustní sekací buben s 10 popř. 20 sekacími noži nebo systémem vyměnitelných čepelí umožňuje dosahovat nejvyšší výkony.

Bobr 85

Nejvýkonnější štěpkovač od spol. Eschlböck. Vstupní otvor široký 147 cm. Sekání materiálu zajišťuje 24 nožů nebo vyměnitelných čepelí. Robustní provedení s dlouhou životnost díky použití otěruvzdorného materiálu Hardox. Čtyřdílné síto pro maximální urychlení odvodu nasekaného materiálu

Bobr 92

Štěpkovač Bobr 92 Vás přesvědčí svým výkonem a kvalitou štěpky. Je vhodný pro zpracování materiálu až do průměru 75 cm. Díky šířce vstupního otvoru 122 cm zpracujete jakýkoliv objemný materiál. Sekací rotor s průměrem přes 1 m je osazen 10 popř. 20 sekacími noži popř. systémem vyměnitelných čepelí. Velikost štěpky je regulována pomocí čtyřdílného síta pro velikost štěpky G30 – G100. Velký pomaloběžný ventilátor z otěruvzdorného materiálu zajišťuje šetrný odvod štěpky s minimálním podílem prachových částic.

Bobr 110

Nový vrcholný model od společnosti Eschlböck GmbH. Sekací rotor nové konstrukce (Z-rotor) pro výrobu přesné hrubé štěpky bez jemných částic. Vstupní otvor 95 x 122 cm. Hydraulicky poháněný ventilátor umístěný mezi kabinou a štěpkovačem pro snadné plnění návěsů před i za strojem. Celý výkon podvozku (750 PS) je přenášen na sekací rotor štěpkovače přes převodovku Eschlböck.